Як правильно встановити ванну своїми руками

Як правильно встановити ванну своїми руками

Опубліковано: 04.01.2019 Час читання: 1143

На перший погляд здається, що встановити ванну легко, прикріпив до неї ніжки, поставив на підлогу, - і готово. Але з практики будівництва і ремонту квартир і будинків видно, що ванна встановлюється не тільки на ніжки. У деяких випадках її потрібно підняти планку до стіни, заповнити щілини герметиком.

Ванни, виготовлені в Європі, зроблені під європейські будівельні стандарти, а тому, коли ванна ставиться на ніжки, днище ванни розташовано на невеликій відстані від підлоги. Буває, що слив каналізації розташований дуже низько від підлоги, іноді навіть в самій підлозі. В цьому випадку піднімати ванну не потрібно. Але в основному в наших квартирах слив розташований високо і ванну доводиться піднімати, щоб мати можливість під'єднати коліно ванни до сливу і щоб вода з ванної через коліно швидше виходила.

Якщо ніжки не ховатимуться під плитку, ванна піднімається на вирізаних з плитки підкладках, в цьому випадку підкладки до підлоги і ніжки ванни до подложкам кріпляться або плитковим клеєм або розчином. Якщо ж ніжки ванній будуть ховатися під плитку або взагалі по дизайну обкладатися плиткою, то під ніжки можна підставляти плитку, блоки з дерева або цегли. Потім всю цю конструкцію можна бути впевненими залити бетоном і обкласти плиткою.

Бувають випадки, коли ніжки ванній прикріплені відповідно до інструкції, а ванна перекошується і ковзає по плитці чи через бракованого кріплення, то чи через браковану плитки. В цьому випадку ванну потрібно закріпити до стіни. Спочатку в бортах ванни свердлити отвори. Потім ванну необхідно впритул наблизити до стіни до того місця, де вона буде стояти, і відзначити на стіні олівцем через отвори ті місця, де будуть встановлюватися дюбеля. Після цього ванну необхідно відсунути від стіни і просвердлити в стіні отвори в тих місцях, де будуть кріпитися бортики ванни. У них встановити дюбеля. Ванну наблизити до стіни і прикрутити болтами. Болти і дюбеля потрібно використовувати міцні. Притягувати до стіни - дуже щільно. В цьому випадку ванна буде закріплена надійно і не зможе зрушити з місця. Після цього можна робити будь-які маніпуляції з закриттям ніжок або всієї боковини ванни.

Через нерівностей стіни між ванною і стіною не дивлячись на те, що ванна щільно притягнута до стіни, можуть утворитися щілини різної ширини. У ці щілини під час прийняття душу потраплятиме вода. Щоб цього не сталося необхідно або заповнити їх герметиком, або на герметику накласти на примикання ванни до стіни пластиковий плінтус, який і захистить підлогу від зайвої води і додасть ванні кращий вигляд.