Технологія будівництва з газобетонних блоків

Технологія будівництва з газобетонних блоків

Опубліковано: 06.12.2018 Час читання: 1263

Вы хотите иметь свой дом? К кому не обратись с таким вопросом, ответ будет утвердительным. Каждый хозяин мечтает о собственном доме, просторном, удобном и уютном. Чтобы жить не в квартире заложником соседей и коммунальных служб, а на своей земле, в своем доме со своей семьей.Земля в нашей стране – один из немногих ресурсов, которых пока хватает на всех. Получить или приобрести участок не проблема. Проблема в том, чтобы на этом участке еще построить дом.

Подготовка к строительству

Строительство дома можно провести в два способа: простой – ввести запрос кладка газоблок в поисковике, выбрать подходящую строительную бригаду, оплатить услуги, и спустя пару месяцев получить ключи от собственного дома. И сложный – вооружиться рекомендациями из интернета, советами знакомых, парой верных друзей и выстроить дом мечты своими руками. Чтобы этот способ стал менее трудным, постараемся разобраться в строительстве дома из газоблока. Мы не случайно указали именно этот материал, газоблок наиболее удобен при строительстве своими руками, но об этом дальше.

Архитекторский проект и выбор оптимального материала

Если вам скажут, что дом начинается с фундамента, знайте, перед вами дилетант. Чтобы дом простоял века, строительство нужно начинать не с заливки фундамента, а с разработки архитекторского проекта. Изготовлением индивидуальных проектов занимаются специальные фирмы. Обратившись к профессионалам, вы получите подробную документацию, включающую размеры, разметку комнат, проводки, коммуникаций, расчет количества и качества материалов и т.д. Единственный недостаток такого проекта – цена. Стоимость пакета документов может составлять несколько тысяч долларов, что, согласитесь, не укладывается в концепцию «Строим свой дом своими руками, чтобы качественно и недорого».

Сэкономить на архитекторском проекте можно, тщательно поискав в интернете. В сеть выложено много разных типовых планов домов, основой для которых является кладка газоблок.

Вот мы и подошли к выбору оптимального строительного материала для дома. Планируя строительство дома, вы наверняка представляли себе, как он будет выглядеть. Кто-то мечтал о срубе, кто-то о небольшом деревянном коттедже, кто-то о надежном каменном доме. Однако в мечтах не учитывается, что такой дом нужно не только построить, но и отделать, а в дальнейшем и обслуживать. К тому же, все эти материалы дорогостоящи. Строительство дома из дерева или кирпича влетит в копеечку, а газоблок – отличная альтернатива.

Преимущества газоблока

  • Это современный материал, производимый с учетом требований ГОСТов, экологов и архитекторов.
  • Он легкий, поэтому тяжелый фундамент не нужен.
  • Он легко собирается. Каждый блок похож на деталь конструктора. Все элементы хорошо стыкуются, одинакового размера и имеют вырезы\пазы по краям для более прочного соединения.
  • Он большой. Каждый блок заменяет несколько кирпичей, а соответственно кладка газоблок идет быстрее.
  • Скорость. Для соединения блоков используется специальный клей. Его просто наносить, и он быстро высыхает. Бригада из трех человек сможет полностью возвести стены из газоблока за пару недель.
  • Цена. На сегодняшний день газоблоки один из самых доступных материалов. Плюс, низкий вес не требует привлечения подъемных кранов и прочей тяжелой техники.
  • Отличная тепло и шумоизоляция. Благодаря пористой структуре газоблока великолепно удерживает тепло и препятствует проникновению шумов.Однако, говоря о достоинствах, пропустить недостатки будет не объективно. Их учет поможет снизить расходы и повысить качество готового дома.
  • Газоблок хрупок. Разгружая упаковку блоков, старайтесь не ронять и не бить ее.
  • Подверженность давлению. Собранная из газоблоков стена распределяет нагрузку равномерно, поэтому такая конструкция довольно прочна. Но, точечное давление газоблоки выдерживают плохо. Чтобы придать зданию надежность, кладку газоблока усиливают арматурой, а в местах повышенной нагрузки делают «прокладку» из кирпича.

Ви хочете мати свій будинок? До кому не звернися з таким питанням, відповідь буде ствердною. Кожен господар мріє про власний будинок, просторому, зручному і затишному. Щоб жити не в квартирі заручником сусідів і комунальних служб, а на своїй землі, в своїй хаті зі своєю семьей.Земля в нашій країні - один з небагатьох ресурсів, яких поки вистачає на всіх. Отримати або придбати ділянку не проблема. Проблема в тому, щоб на цій ділянці ще побудувати будинок.

Підготовка до будівництва

Будівництво будинку можна провести в два способи: простий - ввести запит кладка газоблок в пошуковику, вибрати відповідну будівельну бригаду, оплатити послуги, і через пару місяців отримати ключі від власного будинку. І складний - озброїтися рекомендаціями з інтернету, порадами знайомих, парою вірних друзів і побудувати будинок мрії своїми руками. Щоб цей спосіб став менш важким, постараємося розібратися в будівництві будинку з газоблоку. Ми не випадково вказали саме цей матеріал, газоблок найбільш зручний при будівництві своїми руками, але про це далі.

Архітекторська проект і вибір оптимального матеріалу

Якщо вам скажуть, що будинок починається з фундаменту, знайте, перед вами дилетант. Щоб будинок простояв століття, будівництво потрібно починати не з заливки фундаменту, а з розробки архітекторського проекту. Виготовленням індивідуальних проектів займаються спеціальні фірми. Звернувшись до професіоналів, ви отримаєте детальну документацію, що включає розміри, розмітку кімнат, проводки, комунікацій, розрахунок кількості і якості матеріалів і т.д. Єдиний недолік такого проекту - ціна. Вартість пакету документів може складати кілька тисяч доларів, що, погодьтеся, не вкладається в концепцію «Будуємо свій будинок своїми руками, щоб якісно і недорого».

Заощадити на архітектурні проекти можна, ретельно пошукавши в інтернеті. У мережу викладено багато різних типових планів будинків, основою для яких є кладка газоблок.

Ось ми і підійшли до вибору оптимального будівельного матеріалу для будинку. Плануючи будівництво будинку, ви напевно уявляли собі, як він буде виглядати. Хтось мріяв про зрубі, хтось про невеликому дерев'яному котеджі, хтось про надійне кам'яному будинку. Однак в мріях не враховується, що такий будинок потрібно не тільки побудувати, але і обробити, а в подальшому і обслуговувати. До того ж, всі ці матеріали дорогі. Будівництво будинку з дерева або цегли влетить в копієчку, а газоблок - відмінна альтернатива.

Переваги газоблоку

  • Це сучасний матеріал, вироблений з урахуванням вимог ГОСТів, екологів і архітекторів.
  • Він легкий, тому важкий фундамент не потрібний.
  • Він легко збирається. Кожен блок схожий на деталь конструктора. Всі елементи добре стикуються, однакового розміру і мають вирізи \ пази по краях для більш міцного з'єднання.
  • Він великий. Кожен блок замінює кілька цеглин, а відповідно кладка газоблок йде швидше.
  • Швидкість. Для з'єднання блоків використовується спеціальний клей. Його просто наносити, і він швидко висихає. Бригада з трьох чоловік зможе повністю звести стіни з газоблоку за пару тижнів.
  • Ціна. На сьогоднішній день газоблоки один з найдоступніших матеріалів. Плюс, низька вага не вимагає залучення підйомних кранів та іншої важкої техніки.
  • Відмінна тепло і шумоізоляція. Завдяки пористій структурі газоблоку чудово утримує тепло і перешкоджає проникненню шумов.Однако, кажучи про переваги, пропустити недоліки буде не об'єктивно. Їх облік допоможе знизити витрати і підвищити якість готового будинку.
  • Газоблок крихкий. Розвантажуючи упаковку блоків, намагайтеся не упускати і не бити її.
  • Схильність тиску. Зібрана з газоблоків стіна розподіляє навантаження рівномірно, тому така конструкція досить міцна. Але, точкове тиск газоблоки витримують погано. Щоб надати будівлі надійність, кладку газоблоку підсилюють арматурою, а в місцях підвищеного навантаження роблять «прокладку» з цегли.

Етапи будівництва

Ось тепер, коли архітекторський проект затверджений, а матеріали обрані, можна приступати до заливання фундаменту. Завдяки невеликій вазі дому з газоблоку досить стрічкового фундаменту. По периметру будівлі викопується невелика траншея близько 40-50 сантиметрів шириною і 30-50 сантиметрів глибиною. Її заливають бетоном і залишають на пару тижнів застивать.Возведеніе стін починається, коли фундамент затвердіє. Кладка газоблок також здійснюється по всьому периметру одночасно. Ця методика дасть можливість зробити конструкцію більш цілісною, а менше зазорів - більше тепла в майбутньому доме.Оконние і дверні прорізи, як і ділянку, до якого буде кріпитися ферма даху, прокладається цеглою. Дах встановлюється в останню чергу. Найдешевше покрити дах шифером. Для цього, згідно з проектом будинку, робиться ферма - дерев'яна рамка, яка служить основою для покрівлі.

Маленька хитрість укладання блоків

Щоб звести стіни, одних газоблоків буде недостатньо. Міцність будівлі в більшості своїй залежить від якості розчину, який використовують при будівництві. Для укладання газоблоку потрібно використовувати спеціальний клей з перлітом, в ідеалі марки Kleyzer KGB. Ця компанія спеціалізується на сухих будівельних сумішах з 2004 року. На сьогоднішній день вона є лідером ринку, що дуже важливо, якщо ви хочете надійний будинок.

Так в чому ж переваги клею з перлітом? Економічність. Там, де цементної суміші потрібно півтора сантиметра, клею Kleyzer KGB потрібно не більше 5 міліметрів. Економія практично в три рази. Водостійкість. Цемент набирає в себе воду, після чого починає кришитися і обсипатися. Клей ж після висихання абсолютно не вбирає вологу. Завдяки чому розчин залишається надійним протягом всього терміну служби. До речі про терміни, виробник стверджує, що клей модель KGB зберігає свої властивості десятиліттями. Термостійкість. Будівельникам знаком термін «місток холоду». Він виникає через різницю в теплопровідності блоку і розчину. Звичайний цементний розчин гірше затримує холод, і з швів дме. У клею з перлітом цієї проблеми немає. Він в п'ять разів краще зберігає тепло, ніж традиційні розчини.

Оздоблювальні роботи

Будинки з газоблоку прості в обробці. По-перше, м'які стіни легко свердлити. По-друге, пориста структура має високу адгезію, а значить, будівельні суміші будуть міцно триматися. По-третє, кладка газоблоку виходить рівною. Такі стіни не потрібно рівняти, «з'їдаючи» простір, і наносячи кілограми шпаклівки. І, по-четверте, для газоблоку не потрібно багато утеплювача. Цей матеріал надійно утримує тепло всередині приміщення.

Висновок

Приватний будинок, побудований своїми руками, стає не просто житлом. Це фортеця, сімейний оплот, місце, де ви і ваша сім'я будуть відчувати себе затишно і безпечно. Навіщо витрачати величезні гроші на дорогі матеріали? Краще пустити їх на внутрішнє оформлення будинку. Для стін є газоблок, а для швів спеціальний клей з перлітом.