Технологія виробництва гіпсокартону

Технологія виробництва гіпсокартону

Опубліковано: 04.01.2019 Час читання: 961

Гіпсокартоном називають композитний будівельний і оздоблювальний матеріал, що випускається у вигляді листів гіпсу, поверхня яких оклеивается картоном, для збільшення міцності. Гіпс йде на виготовлення гіпсокартону, додатково армується целюлозним волокном. Основне призначення гіпсокартону - створення підвісних стель, в тому числі багаторівневих, складної форми, перегородок, панелей, вирівнювання поверхні стін, облицювання та декорування дверних і віконних прорізів.

Картон, крім армирующих функцій, стає прекрасною основою для нанесення будь-яких оздоблювальних матеріалів, будь то фарба, шпаклівка, керамічна плитка або шпалери. За рахунок високої гнучкості гіпсокартону, особливо в розмоченому стані він може використовуватися для створення вигнутих поверхонь, наприклад зводу арки дверного або віконного отвору.

Використання гіпсокартону дозволяє відмовитися від застосування традиційних, більш трудомістких методів обробки приміщення штукатурки стін з подальшим вирівнюванням. При цьому збільшується як якість обробки, так і швидкість її проведення. Природно, якщо дотримується технологія гіпсокартону.

Гіпсокартон відноситься до екологічно чистих обробних матеріалів, він не містить компонентів шкідливих для здоров'я людини. Гіпсокартонні листи не горять і стійкі до впливу високих температур. Слід зазначити хороші звукопоглинальні властивості гіпсокартону.

Монтаж листів гіпсокартону здійснюється за допомогою саморізів, до попередньо виготовленому несучого каркасу з металевих профілів, або за допомогою спеціального клею до поверхні стін. Можливо також використання дерев'яного каркаса, наприклад в каркасних котеджах. При монтажі на каркас між листами і стінами завжди залишається невеликий зазор. Він забезпечує непогані тепло і шумоізоляційні властивості. При необхідності зазор заповнюється теплоізоляційним матеріалом.