Будівництво будинку: вибираємо матеріали

Будівництво будинку: вибираємо матеріали

Опубліковано: 01.12.2018 Час читання: 1093

Проїжджаючи по містах легко помітити, що, незважаючи на прогрес в будівельній сфері, більшість будинків продовжують будуватися з цегли та бетону. Чому? Здебільшого тому, що до даного типу будівництва ми просто звикли і є консерваторами. Переймати щось нове не всім під силу, та й не завжди хочеться. Також на вибір цегли впливає довговічність будівлі і її міцність. Можна відзначити експертні дані, які говорять про те, що більше 80% нових будинків продовжує будуватися з цегли.

У наш час все більше уваги приділяється питанню екологічності. І в цій сфері на першому місці стоять будинки, побудовані з дерева. Такі будинки можуть будуватися як з зрубів, так з дерев'яних блоків. Перевага таких будинків не тільки в екологічності, але і в інших аспектах. Такі будинки з дерева "дихають". Також в них краще підтримується тепло в зимовий період часу. Влітку в такому будинку прохолодніше завдяки природній вентиляції матеріалу. Також будинку, складені з дерева дуже ефектно виглядають і не потребують додаткової обробки, такої як облицювання матеріалу, будь то зсередини або ззовні. Однак такі будинки переважно будуються в місцевості з невисокою вологістю. Дерево вбирає в себе вологу і при великому її кількості воно починає руйнуватися.

Міцну позицію в рейтингу матеріалів для будівництва почали грати газоблоки і піноблоки. Перевага таких матеріалів цілком очевидно. У кількісному відношенні їх потрібно менше ніж цегли, що істотно впливає на підсумкову ціну. Саме будівництво ведеться швидше. Такі блоки легко пиляються і можна зводити будинки будь-якої фігури і проектувати будь-який дизайн. Однак недолік таких будинків в тому, що з огляду на пористості матеріалу, вони потребують додаткового захисту. Вона може складатися з цегли, штукатурення або облицьовувати. Щоб пористість матеріалу не руйнувалася під впливом навколишнього середовища, такий будинок потрібно утримувати в постійній температурі зсередини. Для цього потрібно його протоплювати.

Самим же швидкісним зведенням будинку служить споруда за канадською технологією, відомою як сендвіч-панелі. До переваг даного будівельного матеріалу можна віднести його дешевизну, швидкість, відсутність сильного фундаменту. В такому будівництві використовується каркас (він може бути металевим або дерев'яним), який заповнюється утеплювачем.

Найкращим варіантом при будівництві будинку буде застосування різних технологій або ж їх взаємодія. Так, будинок можна побудувати з дерев'яного блоку із застосуванням піноблоку і так далі. У таких будинках буде підвищена звуко- і теплоізоляція.