Будуємо з піноблоків

Будуємо з піноблоків

Опубліковано: 04.01.2019 Час читання: 1095

Фундамент під піноблоки

Кладка піноблоків залишиться надійним і довготривалої в разі, якщо потурбуватися про міцному фундаменті. Вона погано переносить деформації фундаменту. З цієї причини необхідно заливати фундамент за типом монолітної плити з бетону.

Піноблоки мають здатність вбирати вологу. З цієї причини слід прокласти гарну гідроізоляцію. А, крім того, при проектуванні необхідно розрахувати висоту цоколя над вимощенням. Зазвичай вона становить, приблизно, півметра.

Укладання піноблоків при будівництві стін

Кладку потрібно проводити після очищення піноблоків від бруду. Биті або блоки з відколами можна легко обробити, прибрати фаски і загострені кути.

До кладці приступають з кутів споруди, а потім заповнюють блоками периметр. Піноблоки нижнього ряду неодмінно кладуть зверху шару гідроізоляції. Уклавши їх, проводять перевірку за допомогою рівня. Виявлені нерівності усувають шліфувальним приладом. Укладання піноблоків для наступних рядів відбувається на рідкому розчині.

Кладка даного матеріалу при посушливій і спекотної погоди виконується із завчасним змочуванням піноблоків.

Піноблок ставлять на розчин акуратно, без зсувів. Витісняючи при цьому розчин негайно підбирають кельмою. Піноблок вирівнюють на своєму місці слабкими ударами гумового молотка.

При роботі з даними матеріалом необхідно виконувати правильну перев'язку блоків. Вертикальні шви повинні бути зміщені відносно один одного застосовуваного блоку. Укладання як зовнішніх, так і внутрішніх стінок і перегородок здійснюється однаково. З'єднання між собою зовнішніх і внутрішніх стінок реалізують перев'язкою піноблоків на глибину приблизно 0,2 метра. Для примикання перегородок до несучих стін споруди застосовують гнучкі елементи з нержавіючого металу або оцинковані перфополоси.

Укладання піноблоків з використанням армування

Кладка з використанням даного матеріалу передбачає, крім того, армування поверхні стіни для її зміцнення та вирівнювання.

Закладену в каркас арматуру заливають бетоном. При заливці важливо, щоб арматура по всій протяжності була в бетоні.

Поряд з корисними сторонами армованого поясу є і негативний момент - поява суттєвої по площі зони витоку тепла з будівлі. Так як піноблоки мають найкращу теплової характеристикою, то при потребі використання армуючого поясу слід подбати про додаткової теплоізоляції.

Продукти, пов"язані з цією публікацією