
Як заощадити на ремонті в будинку: 5 головних способів
Ви вирішили зробити ремонт в квартирі та бажаєте виконати це максимально економно.
Перш за все, потрібно скласти план ремонту: в яких кімнатах він буде виконуватися, і, що ви плануєте ремонтувати. Також необхідно скласти список витрат:
- на матеріали (шпалери, плитка, плінтус, фарба);
- на оплату праці робітникам;
- на доставку матеріалів.
Склавши список і пробігши по ньому очима пару раз, можна ще визначити місця, де можна заощадити, а де, навпаки, заощаджувати не слід. Наприклад, не слід економити на якості шпалер. Недорогі шпалери навряд чи прослужать довго, а, відповідно, черговий ремонт потягне за собою всі інші витрати як матеріальні, так і моральні.
Отже, виділимо 5 головних способів економії на ремонті.
1) Самостійно відремонтувати квартиру. Цей спосіб годиться, якщо у кого-небудь з членів сім'ї був уже досвід в ремонті такого роду. Мінуси тут в тому, що такий ремонт може виявитися затяжним, так як Вам потрібно займатися ще крім цього повсякденними справами: ходити на роботу або навчання, прати, готувати. Та й з термінами ремонту Ви можете не вкластися у відпустку. Зате, після закінчення ремонту, Ви сміливо можете пишатися своєю працею перед гостями, і насолоджуватися результатом.
2) Підготувати місце перед ремонтом: винести меблі в інше місце, зняти старі шпалери, видалити плінтус. Цей спосіб заощадить певний відсоток економії, навіть якщо подальшу роботу будуть виконувати наймані фахівці.
3) Закупити і доставити матеріали. Це непогана економія. Зверніться по допомогу до фахівця, який оцінить, скільки і чого Вам треба купити, якщо не можете виконати це самостійно. Так як що залишилися після ремонту матеріали - це викинуті на вітер гроші. Також дорожче обійдеться, якщо матеріали будуть закуповувати самі наймані робітники, так як вони ще накрутять 3-5% на свій рахунок.
4) Придбання вітчизняних товарів, замість дорогих імпортних. Найчастіше, імпортні товари, виявляється, виконані по нашим вітчизняним технологіям, але коштують, як імпортні. Тому ретельно вибирайте матеріали, запитуйте у продавця, порівняйте думки різних людей, почитайте відгуки в Інтернеті.
5) Виконати ремонт за допомогою найманих робітників не під час сезону. Ремонт взимку може бути на 30-40% економічніше річного ремонту.