Мінвата і пінопласт. бюджетні варіанти

Мінвата і пінопласт. бюджетні варіанти

Опубліковано: 04.01.2019 Час читання: 1053

У наш час на будівельному ринку маса матеріалів для утеплення житлових будинків. Але не завжди є можливим дозволити собі що-небудь подорожче, і нам доводиться виходити з того, що ми маємо.

Серед бюджетних варіантів утеплювачів дуже популярні, такі як пінопласт (пінополістирол) і мінеральної вати (скловата - тільки по більш сучасними технологіями). Для початку слід розвіяти кілька міфів про пінопласт. Існує твердження, що пінополістирол є токсичним матеріалом. Але токсичність стиролу вченими не доведена, до того ж пінопласт схвалений європейськими країнами як утеплювач.

Крім цього пінопласт використовують для зберігання продуктів. Кожен з нас бачив в супермаркеті тарілки з пінопласту упаковані в поліетилен. Один мінус в тому, що пінопласт горить і при загорянні він дуже токсичний, але і штори при горінні не менш токсичні і постільну білизну, на якому ми спимо щоночі.

У мінеральної вати мінуси більш реальні. Адже всі пам'ятають скловату після контакту, з якої шкіра може свербіти до тижня. Та й при роботі з ватою обсипаються мікрочастинки можуть потрапити в легені, а голки або скляна пил в легенях, річ малоприємна. Але і тут не все так погано. Адже є передбачені засоби захисту. Наступне питання, що тепліше? Насправді - питання спірне, так як тут багато що залежить від технології. Деякі скаржаться, що з часом під мінватою починає збиратися вогкість і стіни обростають грибком.

Тут є один важливий момент. Насправді цей же грибок може з'явитися і під пінопластом і справа тут не в матеріалі, а в технології і якості виконаної роботи. Тому що якщо між листами пінопласту або мінеральної вати будуть щілини (що технологічно не є правильним) то яким би не був матеріал, на стінах під ним буде з'являтися пліснява, грибок і так далі. І останнє це існуючу думку з приводу мишей, які живуть в пінопласт і мінеральної вати.

Насправді проблема незначна і вирішувана за допомогою дрібної металевої сітки. Але все ж є місця, де не потрібно вибирати і технологічно передбачена саме хв вата - це утеплення труб, лазні, сауни і так далі. За вартістю вата може обійтися дорожче за рахунок додаткових матеріалів, таких як паробарьери.

З пінопластом тут трохи простіше. Пінополістирол і мінеральної вати є вічними конкурентами - тому зупиниться на чомусь конкретному досить важко. Тут потрібно враховувати мету і місце застосування теплоізоляційного матеріалу. Але, знаючи про мінуси і плюси одного і іншого, вибір зробити набагато легше.