Автоклавний газобетон - надійність і доступність

Автоклавний газобетон - надійність і доступність

Опубліковано: 04.01.2019 Час читання: 1271

Автоклавний бетон з'явився ще на початку минулого століття. Цей будівельний матеріал виходить шляхом спучування суміші, що складається з цементу, води і піску. Також в деяких випадках додається вапно і інші добавки для бетону. Як газу в основному використовується водень. Він виділяється в результаті хімічної реакції, яка протікає за рахунок введення алюмінієвої пудри в лужний розчин. Одержаний поризована масив розрізають і відправляють в автоклав. Тут його проектна міцність значно збільшується, так як дана середу насичена водяною парою і високим тиском. Цей процес триває приблизно 10-14 годин. У підсумку виходить досить міцний і довговічний продукт. < P>

До достоїнств автоклавного газобетону можна віднести високі теплозахисні властивості, здатні конкурувати з багатьма утеплювачами (пінополістирол, мінераловатні плити і деякі інші). Однак якщо порівнювати з ними, то слід зазначити, що газобетон - конструкційний матеріал. Тобто з нього можна зводити несучі і самонесучі стіни. Дуже важливою перевагою є його низька теплопровідність, тому стіни будуть протипожежними і захищати конструкції від впливів вогню. Що стосується морозостійкості, то тут газобетон може в кілька разів перевищувати морозостійкість цегли. Завдяки високій паропроникності такий матеріал позоляет «дихати» будовою, а це ознака екологічності.

Довговічність будівель, побудованих з газобетонних блоків, можна порівняти з цегляними спорудами. Однак вага стін набагато легше, тому витрати на фундамент будуть значно менше. При цьому газобетон досить легко свердлиться, пиляється тощо. Звідси виходить порівняно низька трудомісткість робіт по зведенню. З таким матеріалом житло цілком доступно кожній людині.

Сьогодні в нашій країні спостерігається серйозне зростання виробництва газобетону, причому він збільшується з кожним роком. Будуються нові підприємства з високотехнологічним обладнанням, які дозволяють здійснювати випуск виробів високої якості. У зв'язку зі збільшенням виробництва знизилися ціни на газобетонні блоки. Стає абсолютно ясно, що автоклавний газобетон - матеріал нашого часу.